Gitar

Kurslar

Ön KayıtKendi alanlarında uzman eğitmen kadromuz tarafından verilen gitar kurslarımızda amaç öğrencilerin hayal dünyasında müzik imgesini yaratmak, ritim duygusunu aşılamak ve tabi ki  müziği sevdirmek… Müziği seven insanları sever, hayvanları sever kendi iç dünyasında adeta huzura kavuşur.

Çocuk öğrencilerin yanı sıra yetişkin öğrencilerde özel derslerimize katılım sağlayabiliyor. 

Gitar dersi verirken amacımızlarımız arasında gitarın tarihçesi, müzik dönemleri, gitar, repartuarı, seviyeye göre çeşitli parçalar ve etüdler, müzikal terimlerin öğrenilmesi, gamlar, arpejler, akorlar, egzersizler solfej armoni ve teorik bilgiler, gitar tutuş teknikleri, gitarın ve gitar ile kullanılan aksesuarların öğrencilere tanıtılmasını da bulunuyor.

Bakırköy Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nda alacağınız 10-15 dakikalık tanışma dersi sayesinde eğitim alacağınız öğretmeni tanımaktan yanı sıra kurs ortamını ve genel işleyişimiz hakkında da daha ayrıntılı bir bilgiye sahip olacaksınız.

Bakırköy Özel Nar Sanat Eğitim Kursu, Konservatuar, London College Of MusicEğitim Fakültelerinin Müzik Bölümleri,  Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri programlarının sınavlarına girmek isteyen her öğrencisini düzenli ve sistemli bir şekilde sınava hazırlar.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kursuz. Kursumuzdaki eğitimleri tamamladığınızda MEB tarafından gerçekleştirilen sınava girerek önemli bir belge de elde edebiliyorsunuz. MEB onaylı bu belge ile 18 yaşını doldurduktan sonra özel – devlet okullarında, bizim gibi kurslarda ve Halk Eğitim Merkezleri’nde eğitmenlik yapma hakkı da elde ediyorsunuz.

Her yaş grubu için gitar derslerimiz bulunmaktadır. Yeni başlayanlardan ilerletmek isteyen amatör müzisyenlere, konservatuvar ve müzik okullarına hazırlanmak isteyen gençlerden eğitim almış üst düzeydeki yorumculara kadar her seviyede eğitim verilmektedir.

Diğer tüm enstrüman derslerinde olduğu gibi gitar derslerimizde haftada 1 gün 45 dakika birebir özel şeklinde gerçekleşmektedir. Bire bir özel ders olduğu için dersin gün ve saatini sizin ve eğitmenimizin programına göre ayarlıyoruz. Bu özel dersin yanı sıra haftada 1 günde grup dersi şeklinde nota bilgisi yani solfej dersimizden yararlanabiliyorsunuz.  Diğer kurslar tarafından pek önemsenmeyen ancak bizim ve eğitmenlerimizin büyük önem verdiği bu solfej dersleri yaş aralıklarına göre grup dersi şeklinde gerçekleşmektedir.