Bale Kursu (Çocuk)

Kurslar

Ön KayıtBirçok sanat dalını bir araya getirerek sahneye taşıyan bale, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte Atatürk’ün büyük çabası ile ülkemizde kurumsallaşmış, dünyanın en köklü sanatlarından biridir.

Estetik duruşu, tiyatral havası, müzikleri ve içerdiği duygu ile bale, özellikle çocukların gelişimine katkıda bulunurken, sosyalleşmelerini de sağlıyor.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nda çocuklar için verdiğimiz bale derslerimiz haftada bir gün iki ders saati şeklinde gerçekleşmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliklerine göre çocukların dikkat toplama süreleri ve bedensel yapabilirlikleri düşünülerek dersler 30 dakika şeklinde ayarlanmıştır.

Kursumuzda baleye başlangıç yaşı 3,5’tur. (Burada çocuğun gelişimi de elbette çok önemli.) 3,5 yaştan itibaren tüm öğrencilere uygun bale eğitimlerimiz bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz yönetmeliklerde belirtilen eğitim sonunda başarılı oldukları taktirde “M.E.B. Kurs Bitirme Sertifikası” almaya da hak kazanırlar. Bunun sağladığı bale öğretmenliği yetkisiyle üniversite de öğretim gördükleri branşları dışında ikinci bir meslek daha edinmiş olurlar.